Jan Charvát

Jak učit písmo v 21. století?

Jan Charvát vám představí, jak se jako inženýr elektrotechniky dostal k učení písma. Dostal se tak daleko, že pořádá s nejlepšími českými písmaři týdenní workshop type designu v horách. Je možné, že autodidakti jsou lepší učitelé? Proč by se mělo učit písmo v 21. století? A proč vůbec učit a jak? Jan se pokusí najít smysl svého působení v písmařské komunitě a představí přístupy, na které během těch pár let přišel. Zafungovaly? Uvidíme!

O řečníkovi

Je učitelem písma na dvou grafických školách v Praze. Je zakladatelem písmolijny a font engineeringového studia Renegadefonts, které se specializuje na technologii výroby písma. Dělá workshopy po celé ČR jak pro školy, tak pro firmy nebo agentury. Má rodinu a psa a nejradši s nimi jezdí obyťňákem po kitovacích spotech. Občas se pustí do streamování svého amaterského DJingu vinilových lomených beatů.