Mgr. Vojtěch Polášek

Není péče jako péče aneb něco pro rodiče zrakově postižených dětí

Dnešní doba umožňuje lidem s postižením dělat úžasné věci. Existuje spousta technologií a služeb, které jim otevírají velké možnosti samostatného života. Lidé se ale musí odvážit je používat. Myslím, že jednou z nejdůležitějších věcí, která má vliv na celý život člověka, jsou rodiče a jejich přístup. A připadá mi, že u postižených dětí to platí zvláště. Rád bych toto téma otevřel se zaměřením na zrakově postižené děti. Chtěl bych mluvit o svých vlastních zkušenostech a také o tom, čeho jsem si všiml při práci s těmito dětmi. Rád bych s veškerým respektem upozornil na některé trendy, které stojí k zamyšlení.

Programátor v oblasti počítačové bezpečnosti, absolvent bezpečnosti informačních technologií na Masarykově univerzitě v Brně a člen spolku Život trochu jinak, který se zabývá pořádáním akcí pro lidi se zrakovým postižením.