Bc. Aneta Synková

Zlatou střední cestou ke spokojenosti a proti poruchám příjmu potravy a obezitě

V dnešním světě plném informací, sociálních sítí a názorů je snadné se ztratit a často tak zapomínáme vnímat potřeby vlastního těla, co je pro něj, naši duši a zdraví správné. Sama vím, jaké je ztratit nad tímhle kontrolu, být uvězněná v začarovaném kruhu, ovlivňovat se okolím, hledat tu správnou cestu, ať už v rámci anorexie, po úraze, kdy mi hrozilo že nebudu chodit až po nalezení té krásné balance a zlaté střední cesty, kterou pomáhám hledat druhým. Žádný extrém není v pořádku, podvýživa, obezita, ať už je čehokoliv moc nebo málo. Všechno je to o krásné rovnováze, kterou věřím, že dokáže nalézt každý, ať už sám, nebo s pomocí. Cestou zdravý životní styl, udržitelný a spokojený přístup ke stravě, pohybu, vnímání svého těla, odpočinku, práci, životě vůbec. Mít nad sebou pevnou ruku, posouvat své hranice, komfortní zónu, ale zároveň k sobě být laskavý, mít v životě nadhled a své zdraví jako prioritu.

Studentka Masarykovy univerzity, absolventka kurzy v oblastech zdravého životního stylu, poruch příjmu potravy, motivace či například kurzu výživového poradce; překonala poruchu příjmu potravy a nyní pomáhá slečnám s podobnými problémy. Svůj příběh a tipy nejen z oblasti zdravého životního stylu sdílí na instagramovém profilu @anetasynkova.